LoRa ile Akıllı Sistem Haberleşmesi

Giderek büyüyen şehirlerde yapılan hizmetleri daha iyi yönetebilmek, yaşam kalitesini artırmak ve işletme giderlerini sürdürülebilir bir şekilde azaltmak için akıllı çözümlere ihtiyaç duymaktadır. LoRa teknolojisi bu noktada en önemli çözüm kaynağıdır.

LoRa teknolojisinin yerli tasarımını yaparak düşük güç tüketimli, uzun mesafe iletişimli, esnek iletim hızlı ve mükemmel çevre uyumluluğu olan akıllı bir algılama ve kontrol altyapısı sağlıyoruz. Bu altyapı sayesinde binlerce cihazdan veriler akıcı bir şekilde toplanacaktır.

Akıllı sistemler için gerekli uç cihazların ihtiyacı olan modüler LoRa haberleşme modül tasarımları ve LoRa modüllerden gönderilen verileri toplayan LoRa Gateway çözümünü üreteceğiz. Ethernet ve 3G/4G destekli olan LoRa Gateway toplanan verilerin istenen herhangi bir noktaya iletilmesinde kolaylık sağlayacaktır.           

LoRa 1 GHz’in altındaki lisansız spektrum alanını kullanmaktadır ve bu da uygulamalara ek maliyet getirmemektedir. 15 Km üzerinde iletişim, 20 yıl gidebilecek batarya, 1 milyondan fazla noktadan veri toplamayı destekleyen toplama noktası tasarımlarıyla ürün ve teknoloji üreteceğiz.

LoRa teknolojisinin çift yönlü iletişimi sayesinde uç noktaların istenildiği gibi yönetilmesi sağlanacaktır. Akıllı sulama sistemleri için nem sensörlerinden bilgi akışı sağlanarak sulamanın akıllı bir şekilde yapılması hem ürün kalitesinin artmasını hemde maliyetlerin azalmasını sağlanabilecektir.

Faturalı elektrik, su ve gaz sistemlerinin uzaktan okunmak istenmesi günümüzde, dünya çapındaki şirketler tarafından insandan kaynaklı okuma hatalarını azaltmak ve faturalandırma sürecinin verimliliğini arttırmak için yaygın bir şekilde talep edilmektedir. Aynı zamanda ön ödemeli sayaçlarda da uzaktan okuma sistemleri önemli bir konudur. Şehir merkezine uzak köylerde, kırsal ve dağlık bölgelerde faturalandırma işlemleri ise enerji dağıtım firmaları için daha fazla maliyet ve iş gücü oluşturmaktadır. Tasarladığımız Lora sistemi ile sayaçların uzaktan okunmasına çözüm getiriyoruz.  Lora akıllı sayaç sistemi gerçek zamanlı veriyi doğru ve hızlı bir şekilde iletebilir, çalışma verimliliğini artırır ve hizmet kalitesini garantileyebilmektedir.

Firmamız yüksek hızlı, çok katlı donanım tasarımı, testi, prototip üretimi yapabilmektedir. Telemetri, Isı Nem takip Kontrol ve yönetim sistemleri, 5G, RFID sistemleri, çok katlı devre tasarımı, IoT cihazlar ve ürünler ana çalışma alanlarımızdır.

Dünyada ve ülkemizde giderek yaygınlaşan Lora ve LoraWan sistemlerine uygun haberleşme sistemleri, anten ve toplama sistemlerin geliştirilmesi ve bu teknolojinin millileştirilmesi ana hedeflerimizdir.

LoRa ile Akıllı Sistem Haberleşmesi
Başa dön