Çözümlerimiz

zobarf_working

LORA ÇÖZÜMLER

Dünyanın her yerinde su sayaçları, elektrik sayaçları, gaz sayaçları, sokak lambaları, çöp kutuları, boru hatları, gürültü ve gaz dedektörleri şehirlerde muazzam bir şekilde kullanılmaktadır. Bu cihazların kurulum yerlerinde güç kaynağı kullanımı kısıtlamaları nedeniyle bir ağa bağlanmaları sorunlar yaratıyor,  aynı zamanda kırsal alanlar ve büyük tarım arazilerinde verilerin toplanmasında güçlük çıkıyordu. Bu sorunların hepsine uygun çözümleri sizler için üretiyoruz.

ELEKTRİK VE SU SAYAÇ OKUMA

Geleneksel manuel sayaç okuma yolu, büyük işyükü, büyük hata ve farklı kurulum yerinde dağıtılması, çok zaman ve işçilik masrafı harcamanız gerekir. Gerçek zamanlı olarak, doğruluğun ve uygulama genişletmenin karşılanamaması, yeni teknolojinin geliştirilmesiyle uzaktan sayaç okuma akıllı sistemlerin önemli bir parçası oldu.

AKILLI AYDINLATMA

Sokak lambaları için kullanılan elektrik önemli bir belediye harcamasıdır. Şehir aydınlatması daha iyi idare edilerek şehirlerin enerji tüketimi azaltılarak tasarruf edilebilir ve sera gazı emisyonları azaltılabilir. Şehirlerarası yollarda aydınlatma direkleri kablosuz olarak haberleşip arızayı anında haber verebilir.

ISI VE NEM TAKİBİ

Hastaneler, eczaneler, soğuk hava depoları ve tarım alanları gibi yerlerde ısı ve nem takibinin önemli olduğu yerlerde LoRa teknolojisinin çift yönlü iletişimi sayesinde sensörlerden bilgi akışı sağlanarak ürünlerin korunması sağlanmaktadır.

AKILLI PARK

Akıllı park ekranları, şehirde boş olan park alanlarını göstererek park yeri ararken oluşan trafik sıkışıklığını azaltabilir. AVM ve kapalı otoparkı bulunan yerlerde boş park yerini ışıklı ikaz lambaları ile gösterip, ana ekranlarda sürücüleri doğrudan boş park yerine yönledirilmektedir.

ATIK YÖNETİMİ

Atık yönetimi önemli bir şehir hizmetidir. Çoğu zaman az dolmuş atık konteynırlarını toplamak için kaynaklar tüketilmektedir. Akıllı atık yönetim sistemleri çöp seviyelerini tespit ederek atık toplama maliyetlerini azaltır ve verimliliği artırır.

atık yönetim sistemi

AKILLI TARIM UYGULAMALARI

Ürettiğimiz teknoloji ile 15 km mesafede tarlalarda nem, gübreleme ve sulama kontrolleri ve ölçümleri yapılabilmektedir.

LoRa teknolojisi, GSM kapsamına ya da sahada bir güç kaynağının kullanılabilirliğine bağlı değildir ve özellikle kırsal alanlarda kullanıma uygundur

SÜRÜ TAKİBİ

Çiftliklerin çoğalması nedeniyle, birçok tarımsal işletme geniş bir alana yayılmış toprak ve hayvanlara sahiptir. Tüm lokasyonları kişisel olarak izlemek, tüketmek ve pratik değildir. Burada da LoRa ağı üzerinden IoT çözümü sunuyoruz. Sensörler hem alanların hem de hayvanların ölçümlerini yapmaktadır. Hayvanlara sensörler bağlanarak durumları izlenebilir, kızgınlık dönemleri takip edilebilmektedir.

SIZINTI TAKİBİ

ESG Lora Akıllı sistem haberleşmesi ile su ve doğalgaz dağıtım şebekesi üzerindeki tüketimlerin takibi, kontrolü ve analiz için gerekli verilerin, verimli bir şekilde toplanmasını sağlamaktadır.

ÇEVRESEL TAKİP

Şehirlere daha fazla insan taşındıkça, gürültü ve hava kirliliği büyük bir sorun haline gelir. Akıllı gürültü ve hava kirliliği kontrolü, vatandaşların refah düzeyini artıracak ve kronik sağlık sorunlarını azaltacak verileri sağlamaktadır.

AKILLI ENERJİ

Üretilen enerjinin verimsiz kullanılması kısıtlı olan enerji kaynaklarının daha hızlı tükenmesine neden olmaktadır. Akıllı enerji sistemi ile enerjinin en verimli bir şekilde kullanılması sağlanmaktadır.

Başa dön